Életének 65. évében hunyt el Kolár Endre, a lila-fehérek ötszörös magyar válogatott labdarúgója.
Kolár Endre az Újpesti Dózsa saját nevelésű játékosa volt. Abban az Újpestben futballozhatott, amelyik európai mércével mérve is maradandót alkotott a 70-es években. Hátvédként olykor középpályásként számított rá Várhidi Pali bácsi.
1972-ben mutatkozott be az élvonalban. Az Újpesttel ötszörös magyar bajnok volt úgy, hogy tíz szezon alatt 208 bajnoki mérkőzésen 5 gól szerzett. Emellett kétszer akasztottak ezüstérmet, egyszer bronzérmet és egyszer Magyar Kupa (MNK) aranyat.
Tagja volt az 1973–74-es idényben BEK elődöntőt játszó csapatnak. Az idősebbek biztosan emlékeznek rá, a Benficának mekkora csodagólt lőt (1:00-nál).
1982-ben Finnországba szerződött, és 1990-ig három finn csapatban szerepelt. A Haka együttesével az 1983–84-es KEK idényben a negyeddöntőig jutott. 40 évesen, 1990-ben fejezte be az aktív labdarúgást.
Nyugodjék békében.
Forrás: Sport24
