Csatlakozz hozzánk

Breaking News

Kajak-kenu ob - Takács Tamara 500 méteren is triplázott

Takács Tamara szombaton is három aranyérmet nyert a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek második napján az 500 méteres versenyeket bonyolították le.
A Vasas kajakosa pénteken, 1000 méteren már begyűjtött három elsőséget, s ezúttal sem talált legyőzőre sem egyesben, sem párosban, sem négyesben. Párosban most is Vad Ninetta volt a versenyzőtársa, míg négyesben - csakúgy, mint egy napja - Bodonyi Dórával, Fazekas-Zur Krisztinával és Vaddal evezett egy hajóban. 

A K-1 500 méteres szám idei Európa-bajnoka elárulta, hogy edzője, Fábiánné Rozsnyói Katalin annyi hét pihenőt engedélyezett neki, ahány győzelmet arat az ob-n, azaz jelenleg hat hétnél jár.

A férfi kajakosoknál egyesben Noé Zsombor nyerte a fél kilométeres versenyt, míg párosban a Honvéd duója, Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert ért elsőként a célba. A négyeseknél az UTE egysége diadalmaskodott.

A kenusoknál az újból összetérdelt, világbajnok páros, Mike Róbert és Vasbányai Henrik második lett a Dunaferr kettőse, Kiss Balázs és Slihoczki Ádám mögött, négyesben azonban mindketten ott voltak a győztes hajóban. Egyesben Kiss Tamás szerezte meg az aranyérmet.

Az ob vasárnapig tart, a zárónapon 11.30 (200 m) és 14.30 órától (5000 m) rendezik a döntőket.

A szombati dobogósok (a szövetség eredményközlője alapján):

500 m:

férfiak:

K-1:
1. Noé Zsombor (Dunafüred) 1:38.727 p   
2. Hérics Dávid (Graboplast Győr) 1:39.095   
3. Bogár Gábor (Közgép SE) 1:39.427  

K-2:
1. Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (BHSE) 1:31.136   
2. Nádas Bence, Birkás Balázs (Démász Szeged) 1:31.309   
3. Koleszár Mátyás, Németh Viktor (BHSE) 1:32.172 

K-4:
1. Pauman Dániel, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Tótka Sándor (UTE) 1:25.025   
2. Ceiner Benjámin, Balaska Márk, Koleszár, Németh (BHSE)1:25.525   
3. Kugler Attila, Bogár, Gál Péter, Noé Zs. (Közgép SE, Dunafüred) 1:25.751  

C-1:
1. Kiss Tamás (Csepeli KKE) 1:50.598   
2. Fekete Ádám (UTE) 1:50.987   
3. Bodonyi András (Démász Szeged) 1:52.029  

C-2:
1. Kiss Balázs, Slihoczki Ádám (Dunaferr) 1:44.858   
2. Vasbányai Henrik, Mike Róbert (KSI SE) 1:44.942   
3. Korisánszky Dávid, Némedi Konrád (KSI SE) 1:45.321  

C-4:
1. Varga Dávid, Mike, Korisánszky, Vasbányai (Graboplast Győr, KSI SE) 1:39.792   
2. Pálfi Márió, Dóri Bence, Fekete, Lelovics Dávid  (UTE) 1:41.118   
3. Dóczé Ádám, Androkity Marcell, Moldován Milán, Simon Sebestyén (Csepeli KKE) 1:41.744   

nők:

K-1:
1. Takács Tamara (Vasas) 1:50.257   
2. Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast Győr) 1:51.830   
3. Bodonyi Dóra (Közgép SE) 1:52.367  

K-2:
1. Takács, Vad Ninetta (Vasas) 1:43.129   
2. Hagymási Réka, Szabó Ágnes (BHSE, KSI SE) 1:45.071   
3. Lucz Dóra, Bodonyi (UTE, Közgép SE) 1:45.845  

K-4:
1. Takács, Bodonyi, Fazekas-Zur, Vad (Vasas, Közgép SE, Graboplast Győr) 1:37.869   
2. Szabó Á., Jenei Virág, Racskó Fruzsina, Gazsó Alida (KSI SE) 1:39.601
3. Lucz D., Nagy Flóra, Malcsiner Eszter, Lucz Anna (UTE, Csepeli KKE) 1:39.643   

C-2:
1. Kaszás Klaudia, Miskolczy Fruzsina (MTK, Démász Szeged) 2:06.703   
2. Kisbán Zsófia, Bonyai Regina (Lágymányos, Bajai Vízisport) 2:11.119
3. Hertelendi Krisztina, Molnár Rebeka (Lágymányos) 2:29.955

MTI

Nincsenek megjegyzések