Kajak-kenu ob - Takács Tamara 500 méteren is triplázott

Takács Tamara szombaton is három aranyérmet nyert a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek második napján az 500 méteres versenyeket bonyolították le.
A Vasas kajakosa pénteken, 1000 méteren már begyűjtött három elsőséget, s ezúttal sem talált legyőzőre sem egyesben, sem párosban, sem négyesben. Párosban most is Vad Ninetta volt a versenyzőtársa, míg négyesben - csakúgy, mint egy napja - Bodonyi Dórával, Fazekas-Zur Krisztinával és Vaddal evezett egy hajóban.

A K-1 500 méteres szám idei Európa-bajnoka elárulta, hogy edzője, Fábiánné Rozsnyói Katalin annyi hét pihenőt engedélyezett neki, ahány győzelmet arat az ob-n, azaz jelenleg hat hétnél jár.

A férfi kajakosoknál egyesben Noé Zsombor nyerte a fél kilométeres versenyt, míg párosban a Honvéd duója, Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert ért elsőként a célba. A négyeseknél az UTE egysége diadalmaskodott.

A kenusoknál az újból összetérdelt, világbajnok páros, Mike Róbert és Vasbányai Henrik második lett a Dunaferr kettőse, Kiss Balázs és Slihoczki Ádám mögött, négyesben azonban mindketten ott voltak a győztes hajóban. Egyesben Kiss Tamás szerezte meg az aranyérmet.

Az ob vasárnapig tart, a zárónapon 11.30 (200 m) és 14.30 órától (5000 m) rendezik a döntőket.