Kajak-kenu vb: 500-on verhetetlen a női négyes, két további magyar érem

Óriási csatában aranyérmes lett a Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összetételű női kajak négyes a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon. Ezüstérmes a Balla Virág, Takács Kincső kenupáros, a férfi kajaknégyes harmadik lett.
Bármilyen összetételben is versenyzett 2015 óta a női kajaknégyes 500 méteren, honfitársaink három éve az összes jelentős versenyen nem talált legyőzőre. Ezúttal Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra ült a magyar hajóban.

A mieink kissé beragadtak a rajtnál és féltávnál még úgy nézett ki, hogy megtörik a sorozat. Kárászék azonban óriási hajrába kezdtek és méterről-méterre közelítették a szinte végig vezető új-zélandi hajót. Az utolsó méterekre már együtt haladt a két egység és szemmel látható különbség nem alakult ki a négyesek között és senki sem tudta, hogy ki nyerte az aranyérmet.

Végül célfotó döntött, amely alapján a magyar négyes nyerte a világbajnokságot, minimálisnak mondható 13 ezredmásodpercnyi különbséggel!

Ezüstérmet szerzett a Balla Virág, Takács Kincső kenupáros 500 méteren. A magyarok sokáig tartani tudták a topfavorit kanadaiak tempóját de végül a papírformának megfelelően a második helyen értek célba.

250 méterig az élen haladt a Tótka Sándor, Dudás Miklós, Molnár Péter, Kuli István összetételű kajaknégyes. A mieink a hajrát kevésbé bírták de végül így is bronzérmet szereztek a német és spanyol kvartett mögött.

A 200 méteres döntők során a kajakos Birkás Balázs éppencsak lemaradva a dobogóról a negyedik helyen végzett.

Férfi C-2 500 méteren Hajdu Jonatán és Fekete Ádám, női C-2 500 méteren Molnár Csenge és Tóth Bianka valamint férfi K-2 500 méteren Tóth Dávid és Kulifai Tamás egyaránt a hatodik helyet szerezte meg.