Premier League: a hajrában győzött a Chelsea (videó)

A Chelsea 2-1-re győzött a Newcastle United ellen a Premier League harmadik fordulójának vasárnapi rangadóján.
A Chelsea óriási fölényben játszott az első félidőben, sok mindent elmond az a két adat, hogy negyedórányi játékot követően 80-20 volt a labdabirtoklás százalékos aránya a vendégek számára, valamint, hogy Jorginho többet passzolt mint a Newcastle United teljes játékosállománya. Hiába azonban a fölény, a londoniaknál Eden Hazard és Pedro is elpuskázott egy-egy nagy lehetőséget az első félidőben.

A Newcastle gyakorlatilag ölte a játékot a második félidőben és a 70. percig nem történt említésre méltó esemény. Ekkor Antonio Rüdiger szánta el magát lövésre, ám a kísérlet csak a lécet találta el. A 76. percben aztán Marcos Alonso kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Eden Hazard gólra váltott. A hazai játékosok hevesen reklamáltak a büntető miatt, ám a játékvezető hajthatatlannak bizonyult.

A hazaiak szintén egy véleményes akciót követően szereztek gólt: Yedlin lekönyökölte Giroud-t, az így megszerzett labdából pedig Joselu volt eredményes.

A Chelsea végül így is meg tudta nyerni a mérkőzést, Yedlin szerencsétlenül ért bele Marcos Alonso távoli lövésébe, amely a hálóban kötött ki.

Három mérkőzést követően a londoni "kékek" százszázalékosak, a Newcastle viszont eddig csak 1 pontot szerzett.

A játéknap során a Fulham Mitrovic duplájának is köszönhetően 4-2-re legyőzte a Burnleyt, a szintén hibátlanul álló Watford pedig 2-1-es sikert ért el a Crystal Palace ellen.

Premier League, 3. forduló

Watford–Crystal Palace 2–1 (Pereyra 53., Holebasz 71., ill. Zaha 78.)
Fulham–Burnley 4–2 (Seri 4., Mitrovics 36., 38., Schürrle 83., ill. Hendrick 10., Tarkowski 41.)
Newcastle United–Chelsea 1–2 (Joselu 83., ill. Hazard 76. – 11-esből, Yedlin 87. – öngól)

szombaton játszották:
Arsenal–West Ham United 3–1 (Nacho 30., Issa Diop 71. – öngól, Welbeck 94., ill. Arnautovics 25.)
Bournemouth–Everton 2–2 (King 75., Are 79., ill. Wallcott 56., Keane 76.)
Southampton–Leicester 1–2 (Bertrand 52., ill. Gray 56., Maguire 92.)
Huddersfield–Cardiff 0–0
Wolwerhampton Wanderers- Manchester City 1-1 (Boly 57.illetve Laporte 68.)