A Jegesmedvék nyerték a MOL Liga rangadóját

A tabella éllovasa, a Dab.Docler másodszor kapott ki a Miskolci Jegesmedvéktől: ezúttal 6-2 lett a vége.

A dunaújvárosi hokisok remekül kezdték a meccset, hiszen már a 3. percben vezetést szereztek Papp Viktor révén, így joggal gondolhatták azt, győztesen távoznak Miskolcról. Azonban a Jegesmedvék másképp tervezték az estét, és gyors egymásutánban négy gólt is lőttek Sevelának.

A második és harmadik harmadban okosan hokiztak a hazaiak, és tartották az előnyüket, a második harmadot 1-1-re, a zárót pedig 1-0-ra hozták, így komoly skalpot gyűjtöttek be és 6-2-re nyertek.

A játéknap másik két mérkőzésén az Érsekújvár az Újpestet, a román rangadón a Csíkszereda a Brassót győzte le.

Eredmények - MOL Liga
Corona Brasov (román)-HSC Csíkszereda (román) 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
gólszerzők: Tranca (13.), Kmit (44.)

Nové Zámky (szlovák)-Újpest 4-1 (0-1, 2-0, 2-0)
gólszerzők: Mamonovs (24.), Mihajlov (29.), Uhnák (47., 55.), illetve Virág (12.)

Miskolci Jegesmedvék-Dab.Docler 6-2 (4-1, 1-1, 1-0)
gólszerzők: Dubek (4.), Fodor (5.), Ritó (15.), Saluga (17.), Nagy G.(35.), Nagy K. (48.), illetve Papp (3.), Peterdi (32.)