12 éve nem pipáltak ilyet az amerikaiak

A Pittsburgh Steelers bravúros fordítással 30-23-ra győzte le a vendég Houston Texanst az NFL hétfő esti rangadóján.

Fotó: europress

A mérkőzés nem úgy indult, ahogy a hazaiak szerették volna, hiszen a második negyed közepén már 13–0-s vendég előnyt mutatott az eredményjelző. A houstoniak vagy elbízták magukat, vagy a hazaiak kapták el a fonalat, ki tudja, annyi szent, hogy mire a Texans hívek felocsúdtak már 24-13 volt a hazaiak javára.

Ez nem vicc, a Steelers 2 perc, 54 másodperc alatt fordította meg jócskán az állást, amire 2002 óta nem volt példa az NHL-ban. (A Seattle Seahawks 28 pontot szerzett egy perc, negyvenhét másodperc alatt a Minnesota Vikings ellen akkor.)

A második félidőben a Pittsburgh sikeresen ölte a játékot, így a Texans erejéből mindössze két mezőnygólra tellett. A forduló előtt mindkét alakulat 3-3-as mutatóval állt. A Steelers győzelem-vereség mutatója pozitívba (4–3) billent, míg a Texans (3–4) negatívba.