Több piros lap, mint gól a Bundesliga magyar rangadóján

A 14. forduló nyitómérkőzésén két magyar érdekeltségű csapat játszott egymás ellen.
A német bajnokság pénteki játéknapján az Eintracht Franfurt a Hoffenheimet fogadta, vagyis Huszti Szabolcs csapata Szalai Ádámét. Mindkét csapat 25-25 ponttal állt a forduló előtt, a tét pedig az volt, hogy a győztes legalább holnapig a Herthát megelőzve a dobogóra léphetett volna.

Huszti a kezdőben kapott helyet, Szalait viszont csak a cserék közé nevezték. A labda a vendégeknél volt többet (44%-56%), de összességénen azt mondhatjuk, hogy a hazaiak akarata érvényesült, jól példázza ezt a kapura lövési arány (15-3). Gól azonban nem született, pedig szűk tíz percet emberelőnyben is játszhatott a Hoffenheim a 82. perctől, amikor a hazaiak játékosát, Chandlert kiállították.

Huszti Szabolcsot a 85. percben lecserélték, míg Szalai Ádám végül nem kapott lehetőséget a találkozón.

A döntetlennel egyik csapat sem előzte meg Dárdai Pál Hertháját, maradt a Hoffenheim negyedik, a Frankfurt az ötödik a tabellán.