Magyar aranyakkal indult a nap Szegeden

Parádéznak a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupa döntőiben.
A szombati A-döntők a női kajak egyes ezer méteres távjával indultak, ahol Bodoni Dóra szinte rajt-cél győzelmet aratott. Annak ellenére volt legyőzhetetlen, hogy kicsit betegen versenyzett és elmondása szerint a rajtja sem sikerült a legjobban.

A férfi kajak egyesek ezer méteres távját Kopasz Bálint nyerte megy, győzelme után azt nyilatkozta, hogy az erősen hullámzó víz volt a legnagyobb ellenfele. A mindössze 19 esztendős kajakos majdnem egy hajóval nyert a portugál Fernando Pimenta előtt.

Férfi kenu egyesben ezer méteren Kiss Tamás az ötödik helyen zárt, Vasbányai Henrik a nyolcadik lett.

Az újabb érmet Takács Tamarának köszönhetjük, kajak egyesben 1500-on a harmadik helyen ért célba, ugyanebben a számban Vad Ninetta a negyedik helyen zárt.

Balla Virág is növelte az aranyak számát. A győri kenus egyesben, 1500-on nagy fölénnyel győzte le a négyszeres világbajnok kanadai versenyzőt.

A párosoknál ezüsttel kezdtünk: Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert kajak kettesben 500-on lettek másodikok.