Hosszá Katinka világbajnok! Megvan az első magyar aranyérem!

Megvan Magyarország első aranyérme a hazai rendezésű vb-n! Ki más szerezte, mint az Iron Lady!
Hosszú Katinka miután vasárnap késő délután bebiztosította magának a hétfő esti 200 vegyes döntőjének négyes pályáját, hétfő délelőtt úszott egy jó erős 100 hát előfutamot – második legjobb időt érte el (58,80) -, majd utána rögvest feláldozta a délutáni középdöntőt – visszalépett a 200 vegyes érdekében.

Hosszú nem tett mást, mint az egyik sikerszámát – ne feledjük, Rióban olimpiai bajnoki címet nyert 100 háton (58,45) – feláldozta a jelen biztosabb sikeréért.Azért a 200 vegyesért, amelyikben az Iron Lady, 2:07.14-es, a legjobb idővel került döntőbe, úgy, hogy másfél másodperccel jobb volt a második Melanie Margalisnél.

Ilyen előzmények után telt ház és csodálatos hangulat és óriási üdvrivalgás fogadta Hosszút a Duna Arénában. A délutáni utolsó döntő volt az övé és Katinka nem hagyott kétséget afelől, jelen pillanatban – évek óta tart ez a pillanat – ki a legjobb vegyesúszó a világon.

Pillangón a világcsúcs részidőn belüli idővel vezetett, háton száznál ezt fokozta. Egy testhossz volt az előnye ekkor, de a világcsúcs részidőt mutató csík elhúzott előle. Semmi baj, nem ez itt a lényeg, hanem a győzelem! 150-nél is az élen állt Hosszú, ami azt jelentette, hogy az utolsó ötvenen már senki nem veszélyeztethette a vezető helyét. Győzelem! Ideje 2:07,00!

Hosszú megszerezte Magyarország első aranyérmét a hazai rendezésű világbajnokságon. Úgy nyert, ahogy a legnagyobbakhoz illik. Végig vezetve, imponáló úszással, ellentmondást nem tűrően! 2013, Barcelona, 2015, Kazany után zsinórban harmadik világbajnoki címét nyerte ezen a távon.

200 gyors

Közvetlen Katinka előtt volt a hétfő délután másik magyar érdekeltségű futama, a férfi 200 méteres gyorsúszás elődöntője, ahol Kozma Dominik újra bizonyította, hogy van valami a gatyájában, nem is akármi és nem is akármekkora.

Remekül kapta el a rajtot, az első 50-en a második helyen fordult, 100-on 51,50-el az ötödik helyen fordult. 150 után újra harmadik helyen bukózott és remekül bírta a hajrát is és az első elődöntőben a harmadik helyen csapott a célba.

1:45,87-el, új egyéni csúcsot úszott, amivel összességében a hetedik helyen jutott a keddi döntőbe. Óriási.

Jézusom, bárcsak soha ne lenne vége. Óriási a közönség. Van még bennem, majd meglátjuk mi lesz. A döntőre a taktika: tapadunk és nyerünk! – fogalmazott Kozma az úszása után alig két perccel lihegve. Úgy legyen!