Világjátékok - Versenytáncban két magyar páros volt döntős

A versenytáncosok között két magyar páros is döntőbe jutott a Wroclawban zajló Világjátékokon, amelyen a magyar küldöttség 6 arany-, 4 ezüst-, és 4 bronzéremmel zárt.
A Nemzeti Versenysport Szövetség közleménye szerint a latintáncos mezőnyben Andrea Silvestri és Váradi Martina a 4., a standardtáncosok között László Csaba és Páli Viktória a 6., a salsás Pék Máté és Nagy Edit Lilla pedig a 7. helyen végzett.

A magyar táncosok korábban soha nem szerepeltek ilyen jól a Világjátékokon. A sportág magyar képviselői közül mindhárom pontszerző helyen végzett, latin és standard kategóriában pedig a magyar páros bejutott a döntőbe, ahol eddig soha nem táncolhattak még magyarok.

A lengyelországi multisport-eseményen ezzel minden magyar befejezte szereplését. Az pedig a zárónap végén derül ki, hogy az összességében 14 dobogós hellyel zárt magyar küldöttség hányadik helyen végez az éremtáblázaton.