Tenisz: Johanna Konta bejutott a négy közé Wimbledonban

A magyar származású játékos három szettben győzte le Simona Halepet.
Konta és Halep roppant kiegyenlített mérkőzést vívtak, amelynek első két szettje csak rövidítésben dőlt el. A döntő szettben a brit Konta elvette ellenfele adogatását és 6:4-re győzött. Vereségével Halep elveszítette a világelsőséget, hétfőtől Karolina Pliskova lesz a világranglista vezető.

Egyoldalú mérkőzést hozott a "meglepetésemberek" mérkőzése:A szlovák  Rybariková  6:3, 6:3 arányban simán verte az amerikai Vandeweghet.

Az ötszörös wimbledoni (egyéni) bajnok Venus Williams vetett véget a Roland Garros győztes menetelésének. Az amerikai klasszis két szettben múlta felül Jelena Ostapenkot.

A nap negyedik mérkőzésén a spanyol Muguruza két játszmában győzte le az orosz Kuznyecovát - írja a sportfaktor.hu.