Vajon szabályszerűen nyert hat aranyat Hosszú Katinka?

Háromszoros olimpiai bajnokunk nagyot ment Hongkongban. Ami furcsa, hogy a FINA-szabályok szerint egy világkupa-állomáson csak négy versenyszámban állhat rajtkőre egy versenyző, ő mégis hatban nyert.
Hosszú Katinka a rövidpályás világkupa-sorozat hétvégi, hongkongi állomásán előbb szombaton, majd vasárnap is bezsebelt három aranyat. Valamennyi hát- (50, 100, 200 méter), illetve vegyesúszó (100, 200, 400 méter) számban rajtkőre állt, és nyert.

Shane Tusup másik tanítványát, Földházi Dávidot is hat versenyszámba nevezte be a Hosszú Team, ő egy bronzzal lett gazdagabb.

Mindamellett, hogy rendkívül büszkék vagyunk a teljesítményükre, akad itt egy bökkenő: miként lehetséges az, hogy miközben a világkupa idei, „Hosszú Katinka ellen meghozott” szabálymódosítása állomásonként négy versenyszámban maximalizálta egy-egy versenyző nevezését, mindkét magyar hatszor ugorhatott vízbe?

Kutakodtunk egy darabig a Nemzetközi Úszószövetség honlapján, de nem találtunk érdemi információt. A swimswam.com-on leltünk rá a rövid magyarázatra, ami azt az információnkat látszik alátámasztani, miszerint az úszók az utolsó pillanatban, közvetlenül a hétvégi verseny rajtja előtt kaptak értesítést: az elmaradt dubaji világkupa miatt (szeptember 26-27-én lett volna), hogy ne érje őket hátrány, a hongkongi és a soros dohai állomáson aki erővel bírja, hat-hat versenyszámban állhat rajtkőre. Így gyakorlatilag csak annyi változott, hogy három verseny helyett kettőben úszhatnak maximum 12 versenyszámban.

Hosszú Katinka bírta. Hat aranyával kilenc pontot lefaragott a szintén hat versenyszámban rajtoló svéd Sarah Sjöströmmel szemben és továbbra is második a vk összetett versenyében.