Babosék két meccsre a döntőtől Rómában

A Babos Tímea, Andrea Hlavácková kettős kétjátszmás győzelemmel jutott negyeddöntőbe a római salakpályás tenisztorna női párosversenyében.
A múlt héten Madridban döntős magyar, cseh duó a legjobb 16 között a spanyol Lara Arruabarrena, Arantxa Parra Santonja kettőst múlta felül.

Babosék az első játszmában két gyors brékkel jutottak megnyugtató előnyhöz, így különösebb gond nélkül, félóra alatt megnyerték az első felvonást.

A második szett szorosabban alakult, az ellenfél 5-3-nál adogathatott az egyenlítésért, ám a másfél hete Rabatban tornagyőztes duó ezt követően már nem veszített játékot, és 1 óra 16 perc alatt győzött.

A negyedik helyen kiemelt magyar, cseh páros - amelynek erőnyerőként az első fordulóban nem kellett pályára lépnie - a pénteki negyeddöntőben a Jelena Jankovic, Andrea Petkovic szerb, német, vagy a Katyerina Bondarenko, Katerina Siniakova ukrán, cseh kettőssel találkozik.

Eredmény, páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 4.)-Lara Arruabarrena, Arantxa Parra Santonja (spanyol) 6:2, 7:5

Forrás: Origo.hu